12. Mistrovství České republiky o nejzdatnější mládež a střední školu 2015

Letošní, již 12. ročník Mistrovství České republiky o nejzdatnější mládež a střední školu, se stěhoval tentokrát na Moravu, konkrétně přímo do Brna. Areál Základní školy Labská, který jsem vybral ve spolupráci se starostou městské části Brno – Starý Lískovec, přímo vybízel ke konání našeho osmiboje zdatnosti a vytrvalosti. V areálu školy je samozřejmě tělocvična a venkovní hřiště s oválem, ale také bazén a fitness centrum. Zkrátka vše v jednom místě, bez nutnosti přechodů, či přejezdů do jiných lokalit.

Již před osmou hodinou ranní se začali sjíždět letošní účastníci našeho tradičního šampionátu, aby včas mohla začít prezentace šesti nejlepších družstev z 25 škol, které absolvovaly internetové první kolo. Po převážení všech účastníků, kdy jejich tělesná hmotnost určí hmotnost činky pro první disciplínu – tlak v leže na lavičce, jsme se všichni odebrali do fitness centra Petra v areálu školy.  Zde, na profesionální lavičce a za bouřlivého povzbuzování začala soutěž opravdu zostra. Jak děvčata, tak borci nešetřili silami a snažili se co nejvíce krát zvednout činku, za bedlivého sledování správné techniky provedení rozhodčích SKFČR. Následoval trojskok z místa s opravdu slušnými výkony. Děvčata posléze hbitě a na čas šplhaly po tyči, mladí muži se snažili nastřádat body co největším počtem podhmatových shybů na hrazdě. Další společnou disciplínou byly sedy-lehy na čas jedné minuty a hod medicinbalem.

Venku přes obavy z nepříznivých předpovědí počasí zatím začal krásný slunečný den, takže běžecké disciplíny se konaly pod azurovým nebem. Jak ve sprintu na 60 metrů, tak ve vytrvalostním běhu na oválu jsme mohli vidět opravdu solidní výkony i hezké rychlostní souboje. Celá soutěž i díky kvalifikovaným rozhodčím krásně na sebe jednotlivými disciplínami navazovala bez zbytečných průtahů a vše probíhalo dle předem naplánovaného itineráře, takže zbývala disciplína poslední, plavání na 50 metrů volným způsobem.  Nikdo se neutopil, nikdo se nezranil, naopak někteří soutěžící se dokázali „vyhecovat“ i k osobním rekordům v některých disciplínách…

Po časově i výkonnostně perfektně zvládnutém osmiboji následoval společný oběd ve školní jídelně. Nutno dodat, že je naštěstí ta tam doba školních UHO omáček a místní kuchařky připravili skutečně výborný a chutný oběd, kdy největší jedlíci měli možnost i porce jídla navíc. Pitný režim pro všechny po celý den zprostředkoval partner svazu kulturistiky firma Nutrend.

A jak to všechno dopadlo? Mezi děvčaty zvítězila Tereza Šamšulová z Gymnázia Boskovice, kategorii chlapců, nebo raději mladých mužů ovládl Jakub Klimeš také z Gymnázia Boskovice. Suma sumárum, není se tedy co divit, že v souboji škol letos urvalo prvenství právě Gymnázium Boskovice.

Zbývá poděkovat. Děkuji všem účastníkům závěrečného Mistrovství i účastníkům celého letošního ročníku za předvedené výkony i účast v soutěži, jejich kantorům a učitelům, že vedou dnešní mládež ke sportu a pohybové všestrannosti. Děkuji partnerům svazu, fitness centru Petra, svazovým rozhodčím a řediteli ZŠ Labská Mgr. Urbánkovi za bezproblémový průběh celé soutěže.

Myslím si, že se celé Mistrovství České republiky velmi podařilo, což je vidět i z fotogalerie Martina Loudy a Zdeňka Dryáka, fotografa časopisu Muscle and fitness a začínám se těšit, co přinese příští, 13. ročník soutěže o nejzdatnější mládež


Výsledky - chlapci

poř. jméno škola body
1. Klimeš Jakub Gymnázium Boskovice 414
2. Kment Michal BP akademie Brno 406
3. Orság Marian SPŠ Hranice 374
4. Pryimachuk Mykhailo BP akademie Brno 372
5. Prudil Ondřej Gymnázium Boskovice 368
6. Bračík Lukáš SPŠ Hranice 362

Výsledky - dívky

poř. jméno škola body
1. Šamšulová Tereza Gymnázium Boskovice 293
2. Šablaturová Karolína SPŠ Hranice 271
3. Borbélyová Denisa OA a VOŠE Svitavy 265
4. Průšová Radka OA a VOŠE Svitavy 253
5. Weigelová Adéla Gymnázium Boskovice 241
6. Hlavinková Jana Gymnázium Boskovice 237

Výsledky - školy

poř. škola body
1. Gymnázium Boskovice 1133
2. BP akademie Brno 1119
3. SPŠ Hranice 1091

Více fotografií zde